Na czym drukujemy?

Winyle

 • Frontlit – to najbardziej powszechny materiał w reklamie zewnętrznej. Frontlity są eksponowane na szerokiej gamie nośników takie jak witryny, ściany budynków, stoiska targowe,  płoty itd. Materiał do zadruku jednostronnego. Możliwy zadruk do szerokości 5 m w jednym brycie. Większe grafiki są łączone ze sobą za pomocą zgrzewarek. Zgrzewy są praktycznie niewidoczne. Możliwe wymiary grafiki reklamowej na frontlicie są praktycznie nieograniczone . Dobieramy materiały do wielkości grafik. Dostępne są materiały laminowane i powlekane z certyfikatami trudnopalności. Gramatury dostępne w przedziale 400-510gr/m2.
 • Backlit – materiał winylowy charakteryzujący się  wysokim rozproszeniem światła, przeznaczony do ekspozycji zewnętrznej i wewnętrznej  z podświetleniem od tyłu. Po podświetleniu w porze nocnej kolory są nasycone a grafika wyrazista.  Materiał możliwy do zadruku w wersji jednostronnej o podstawowym nasyceniu, druk jednostronny w podwójnym nasyceniu oraz druk dwustronny z tzw. poddrukiem. Media stosowane do tego typu reklamy są możliwe do zadruku w jednym brycie do szerokości 5m. Media posiadają atesty trudnopalności oraz standardowo występują w gramaturze 500-610gr/m2.
 • Blockout – materiał z możliwością druku po obu stronach, przy czym obie strony są przedzielone w środku tworzywa czarną przekładką co zapobiega prześwitywaniu jednej strony na drugą. Na każdej ze stron można wydrukować inną grafikę co daje dodatkowe możliwości. Nie mniej jedna na sporą gramaturę.Standardowe gramatury tego materiału to zwykle 440-780gr/m2.
  Stosowana w reklamie zewnętrznej oraz wewnętrznej.
 • Siatka winylowa (mesh) – bardzo popularny materiał do wielkoformatowych grafik. Materiał charakteryzuje się niższą gramaturą od frontlitów oraz przepuszczalnością  wiatru i światła. Standardowo używane materiały mają gramaturę w przedziale 270-350gr/m2 oraz  atest trudnopalności  B1.
  Dzięki niższej gramaturze oraz przepuszczalności powietrza można ją montować na nośnikach reklamowych bez obawy iż zostanie uszkodzona przez podmuchy wiatru. W naszej drukarni możemy drukować grafiki wielkoformatowe w brytach o szerokości do 5m i łączyć za pomocą zgrzewarek.

Papiery

 • Papier billboardowy BBS – Papier do wydruków krótko oraz  średnioterminowych z charakterystycznym niebieskim podkładem (filtrem) zapobiegającym przebijaniu grafik poprzednio wyklejonych. Przeznaczony do druku OUTDOOR (bilboardy, plakaty).
  Papier występuje w gramaturze 115-120gr/m2.
  Plakaty billbordowe oferują łatwą aplikację oraz bardzo korzystną cenę w porównaniu do innych mediów.
 • Citylight – papier przeznaczony do grafik podświetlanych w warunkach zewnętrznych i wewnętrznych. Charakteryzuje się bardzo dobrą przepuszczalnością światła co z wysokiem nasyceniem kolorów daje wysoki kontrast i bardzo przyciągającą wzrok grafikę (gabloty na przystankach, kasetony podświetlane, pasaże handlowe, dworce).Papier występuje głównie w gramaturze 150gr/m2 i szerokościach do 160cm.
 • Papier prezentacyjny – papiery przeznaczone do grafiki wewnętrznej. Występują w gramaturach 170-220gr/m2. Z uwagi na gramaturę i sztywność przeznaczone głównie do druku plakatów w wysokiej rozdzielczości.
 • Papier lateksowy

Folie

 • Monomeryczna najczęściej używana folia, stosowana głównie do krótkookresowych zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych.  Zadrukowana farbami solwentowymi  charakteryzuje się dużymi nasyceniami kolorów. Folia ta ma głównie zastosowanie przy naklejaniu na powierzchnie płaskie, bez jakichkolwiek przetłoczeń (płyty PCV, szyby, ściany, ścianki systemów wystawienniczych, oznaczenia punktów sprzedaży oraz inne aplikacje na płaskich regularnych powierzchniach). Folie monomeryczne występują w błysku, macie, z klejem permanentnym oraz klejem usuwalnym,  z klejem białym oraz klejem szarym. Maksymalna szerokość foli to 200cm. Wydruki możemy dodatkowo pokrywać laminatem zabezpieczającym płynnym lub stałym.
 • Polimerowa – folie te stosujemy do grafik średniookresowych i to zarówno w reklamach zewnętrznych oraz  wewnętrznych. Ich główne zalety to dobra stabilność wymiarowa, możliwość aplikacji na powierzchniach płaskich oraz na niewielkich przetłoczeniach. Olie te głównie jednak stosuje się do aplikacji na samochodach bez większych przetłoczeń.
  Dostępna jest w wersji błyszczącej, matowej, z klejem trwałym i usuwalnym oraz w wersji transparentnej. Maksymalna szerokość 152cm. Wydruki możemy dodatkowo pokrywać laminatem zabezpieczającym płynnym lub stałym.
 • Wylewana – folia przeznaczona do długotrwałej grafiki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Dzięki bardzo wysokim parametrom w zakresie rozciągania jest to idealna folia do grafiki samochodowej o nieregularnych powierzchniach i głębokich przetłoczeniach. Folia nadaje się również do aplikacji na materiały o skomplikowanej kształtach. Maksymalna szerokość  152cm. Dostępna z klejem trwałym oraz pozycjonowanym (kanalikowym). Wydruki możemy dodatkowo pokrywać laminatem zabezpieczającym płynnym lub stałym.
 • Ścienna – folia do wykonywania dekoracji ściennej wewnątrz pomieszczeń. Występuje w wersji białej i bezbarwnej, z powierzchnią błyszczącą lub matową. Zastosowany na folii specjalny łatwousuwalny klej poliakrylanowy sprawia, że zadrukowana folia pozwala na tworzenie niepowtarzalnych kreacji na ścianach w formie tapety, napisów, dekorów czy naklejek ściennych i co ważniejsze, łatwo daje się z nich usunąć. Standardowa szerokość 137cm.
 •  Adhezyjna – materiał przeznaczony do wysokiej jakości bezolejowych (przylegających elektrostatycznie) naklejek. Występuje w wersji białej błyszczącej oraz przeźroczystej. Jej główne zastosowanie to tworzenie łatwych do usunięcia grafik, oznakowań, dekoracji na szybach, elementach szklanych, ekranach telewizyjnych i monitorów, sprzętach AGD oraz RTV. Dają się łatwo usuwać i wielokrotnie naklejać na czystą powierzchnię.
 • Okienna OWV – folia ta składa się z perferowanej białej folii wierzchniej oraz czarnego spodu oraz bezbarwnego kleju. Folia ta znakomicie się sprawdza jako grafika na szybach w pojazdach, jako dekoracje okien, drzwi reklamowych i szyb wystawowych. Szerokość maksymalna 152cm.
 • Translucentna – folia do wykonania grafiki na kasetonach podświetlanych lub innych podświetlanych elementach. Folia bardzo dobrze rozprasza światło co po podświetleniu daje nasycone kolory i wyrazistą grafikę. Zadruk zazwyczaj w podwójnym nasyceniu.
  Folia odporna na temperaturę, wystepuje jako folia monometryczna lub polimerowa. szerokości maksymalne do 152cm.

Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym specjalistą!